opublikowano: 11.07.2016 · Liczba odsłon: 3781

Jak zapewnić bezpieczeństwo i komfort zaopatrzenia w wodę gaśniczą?

Kategorie: Zaopatrzenie w wodę

BEZPIECZEŃSTWO I KOMFORT ZAOPATRZENIA W WODĘ GAŚNICZĄ
_________________________________________________________________________________

Przygotowaliśmy dla Państwa 12 minutowy blok szkoleniowy, poświęcony tematyce ochrony przeciwpożarowej w budynkach wysokich: mieszkalnych, administracyjnych oraz usługowych.

Prowadzący Gniewosz, Olgierd i Bartosz opowiedzą o systemach ochrony gaśniczej oraz o pompowniach przeciwpożarowych wpływających bezpośrednio na jakość i bezpieczeństwo ich pracy.
Postaraliśmy się ująć najważniejsze informacje pozwalające na odpowiednią eksploatację pompowni p.poż, zarówno tych zasilanych bezpośrednio z sieci wodociągowej jak i pośrednio z wykorzystaniem zbiorników retencyjnych.
Znajdą tu Państwo informację jak zapewnić gwarancję wypływu wody z węża strażackiego w sytuacji rzeczywistego pojawienia się rozbiorów wody na cele hydrantowe.

Prowadzący skupią się na niezbędnych informacjach wpływających na poprawność pracy pompowni przeciwpożarowych, w szczególności: sposoby uniknięcia kawitacji oraz zapewnienia minimalnego napływu w przypadku pracy pomp ze zbiornikiem wstępnym o różnym poziomie położenia lustra wody względem hydrauliki pomp.

Kolega Gniewosz przedstawi stworzony przez Wilo zestaw zabezpieczenia przed niekontrolowanym wypływem oraz budowę i zastosowanie układów pomiarowych pozwalających na przeprowadzenie okresowej kontroli pracy pomp pożarowych.

______________________________
Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o budowie naszych systemów oraz podzielić się swoimi opiniami, zapraszamy do komentarzy pod filmem.